Człowiek pod presją. Rola twórczości w zdrowieniu – warsztaty

przez | 10 października 2018

Warsztat jest wprowadzeniem do spektaklu „Quiz”, który dotyka problemu manipulacji, której poddawani są klienci firm specjalizujących się w sprzedaży różnych produktów „na wyjątkowo korzystnych warunkach”.

Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona i opracowana przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. Kluczowe wartości leżące u podstaw tej teatralnej pracy to: solidarność z ludźmi uciśnionymi, współczucie dla innych, wiara w ich zdolności do dokonania zmiany we własnym życiu. Teatr Forum sprzeciwia się automatyzacji ludzkiego życia . Dzięki temu odbiorcy stają się aktywnymi twórcami własnego losu zdolnymi działać na rzecz zmian. Widzo – aktor, bo o nim mowa przełamuje tradycyjną rolę widza, który bierze aktywny udział w wydarzeniu teatralnym, stając się stroną debaty przez to, co mówi i jak się zachowuje.

Prowadzący – Zbigniew Biegajło (Teatr Otwarty), Aktorzy Teatru Otwartego

Zbigniew Biegajło – Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel Teatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. W 2006 roku TVP2 wyprodukowała i wielokrotnie emitowała film dokumentalny pt: OBCEY pokazujący pracę zespołu BRO.

Przed zapisaniem się, prosimy o dokładne zapoznanie się z  programem.

Zapisów można dokonać pod poniższym adresem:

II Pomorskie Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego, dzień drugi, 18 października, czwartek, 09.00 – 15.30, warsztaty

 

II Pomorskie Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego – dobre praktyki i przyszłość. Dzień pierwszy ,17 października 2018 r., środa, 10.00 – 17.00

Do II Pomorskiego Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego pozostało tylko 6 dni, a liczba miejsc zmniejsza się z dnia na dzień – zachęcamy do rejestracji już dziś!

Pamiętaj o udostępnieniu naszego wydarzenia i polubieniu naszego fanpage’a – im więcej osób dowie się o działalności Pomorskiej Koalicji Na Rzecz Zdrowia Psychicznego tym szansa na realizację naszych celów wzrasta !