Spektakl Teatru Forum pt. „ Człowiek pod presją” – zapisy

przez | 6 września 2018

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spektaklu Teatru Forum pt. „ Człowiek pod presją”, Zbigniew Biegajło Teatr Otwarty. Wydarzenie odbędzie się w ramach obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

Wtorek, 18 września, 12.30 – 14.00
Gdynia, Pomorski Park Naukowo – Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98.
Budynek III

Spektakl „Quiz” dotyczy problemu manipulacji, której poddawani są klienci firm specjalizujących się w sprzedaży różnych produktów „na wyjątkowo korzystnych warunkach”. Główny bohater 60 – letni Staszek wycofuje się z aktywnego życia towarzyskiego. Odczuwa wewnętrzną niemoc, a jego najbliżsi przestali go rozumieć. Kosztem relacji rodzinnych angażuje się w przedsięwzięcia, które pogłębiają jego izolację. Staszek szukając nowych zainteresowań ucieka w świat technologii. Niespodziewana wygrana w konkursie w jego mniemaniu otwiera przed nim nowe możliwości…
Teatr Forum to interaktywna forma teatru stworzona i opracowana przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. Kluczowe wartości leżące u podstaw tej teatralnej pracy to: solidarność z ludźmi uciśnionymi, współczucie dla innych, wiara w ich zdolności do dokonania zmiany we własnym życiu. Teatr Forum sprzeciwia się automatyzacji ludzkiego życia . Dzięki temu odbiorcy stają się aktywnymi twórcami własnego losu zdolnymi działać na rzecz zmian. Widzo – aktor, bo o nim mowa przełamuje tradycyjną rolę widza, który bierze aktywny udział w wydarzeniu teatralnym, stając się stroną debaty przez to, co mówi i jak się zachowuje. Teatr Forum adresowany jest do grup defaworyzowanych społecznie, by przeciwdziałać ich wykluczeniu, dostarczając narzędzi konstruktywnej ekspresji i radzenia sobie z opresją. Przez podejmowanie interwencji będąc w roli, widzowie uczą się komunikować złość, stawiać granice i mówić o swoich potrzebach. Teatr Forum pozwala na twórcze podejście do problemów społecznych, umożliwia analizę różnych punktów widzenia – różnych postaci, a zarazem poszukiwanie rozwiązań trudnych sytuacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Biegajło – Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel Teatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. W 2006 roku TVP2 wyprodukowała i wielokrotnie emitowała film dokumentalny pt: OBCEY pokazujący pracę zespołu BRO.

 

 

Pozostało tylko 35 miejsc!!!

Zapisy pod adresem:

Spektakl Teatru Forum pt. ” Człowiek pod presją”, 18 września, wtorek, 12.30

 

Pełen Program:
https://otwartebramy.org/dni-solidarnosci-z-osobami-choruja…/