Podadzą Ci przyjazną dłoń :)

przez | 24 sierpnia 2021

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Stowarzyszenie Przyjazna Dłoń”Jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz natychmiastowego wsparcia? A może jesteś już na drodze ku lepszemu i szukasz miejsca, w którym będziesz mógł kontynuować terapię podczas powrotu do codzienności? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Stowarzyszenie
„Przyjazna Dłoń”.

Organizacja została stworzona do budowania kontaktu
i działalności podejmowanych przez osoby w kryzysie psychicznym, poza szpitalem i placówkami służby zdrowia. Chcą wspierać samopomoc, rehabilitację i terapię również dla rodzin osób, które zostały dotknięte kryzysem.

Jak to robią? W „Pomocnej Dłoni”:

 • kształtuje się postawę sprzyjającą akceptacji i adaptacji społecznej;
 • organizowany jest bank informacji o miejscach pracy, a także pomoc w poszukiwaniu
  i organizowaniu miejsc pracy;
 • podejmowane są działania charytatywne;
 • promuje się zatrudnianie i aktywizację zawodową osób pozostających bez pracy
  i zagrożonych zwolnieniem;
 • edukuje się w zakresie zdrowia psychicznego.

W ramach swojej działalności Stowarzyszenie przeprowadza szereg programów, które niosą realną pomoc dla osób w kryzysach psychicznych i nie tylko.

 1. Środowiskowy Dom Samopomocy: mogą do niego dołączyć osoby po 21 roku życia
  i długotrwale chorujące psychicznie. Instytucja ta działa na zasadzie społeczności terapeutycznej. Jest ukierunkowana na rehabilitację psychospołeczną i wzmacnianie aktywności własnej.
 2. Klub samopomocy: to miejsce spotkań dla osób po kryzysach psychicznych, chcących aktywnie spędzić czas z innymi. Oferowane są różnorodne aktywności, m.in. rozwijające uzdolnienia i zainteresowania (warsztaty kulinarne, nauka języka, wieczorki poetyckie), zapewniające aktywne spędzanie wolnego czasu, dające możliwość wspólnego spędzenia świąt czy imprez okolicznościowych.
 3. Mieszkanie chronione: jest to miejsce zapewniające możliwość zamieszkania trzem kobietom z zaburzeniami psychicznymi na okres roku. W miejscu tym obecne jest poradnictwo specjalistyczne, nauka/ podwyższenie sprawności w zakresie samoobsługi, samodzielności życiowej, kontaktów społecznych oraz pomoc w gospodarowaniu wolnego czasu.
 4. Specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób chorujących psychicznie: Stowarzyszenie współpracuje z MOPRem w Gdańsku (o którym mogliście przeczytać w jednym
  z wcześniejszych wpisów) i realizuje program świadczenia specjalistycznych usług dla osób chorych psychicznie, które wymagają wsparcia w procesie leczenia i rehabilitacji, aktywizacji w funkcjonowaniu społecznym oraz rodzinnym.

Jak można zauważyć, Stowarzyszenie „Przyjazna Dłoń” oferuje pomoc w wielu problemach, dzięki czemu naprawdę każdy może zgłosić się do nich, aby uzyskać pomoc.

Można to zrobić przez odwiedzenie ich strony internetowej, gdzie dostępne są wszelkie informacje dotyczące kontaktu, przez stronę na Facebooku lub dzwoniąc pod numer telefonu: +48 58 341 10 83.

Zachęcamy do skorzystania z oferty :).