Zapraszamy na V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami!

przez | 6 listopada 2020

Obszar Metropolitalny wraz z Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej, PSONI, Fundacją im. Helen Keller, Fundacją Adapa, Kancelarią Adwokacką Katarzyna Heba oraz Rzecznikiem Praw Obywatelskich, który objął patronat nad działaniem, serdecznie zapraszają na: V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się    10 listopada 2020 roku, w godz. 10.00-13.00.

Spotkanie poświęcone będzie tematyce   „Aktywna dostępność – jak działać, by żyć razem, nie osobno?”

Tegoroczny Konwent odbędzie się w systemie zdalnym przy użyciu platformy Zoom. Link do konwentu  https://zoom.us/j/97054761851.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez fomularz online. Osoby, które wysłały już zgłoszenie na poprzedni termin Konwentu, prosimy o nie wysyłanie kolejnego, a jedynie informację mailem o ewentualnej nieobecności.

Program

10:00 – Otwarcie Konwentu:
mec. Katarzyna Heba – Ambasador Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami 2019 prof. Marek Wysocki – członek Rady Programowej Kongresu OzN

10:15 – Ustawa o zapewnianiu dostępności – co może zmienić w moim życiu? – mec. Katarzyna Heba (Kancelaria Adwokacka Katarzyna Heba)

10:30 – Moja gmina przyjazna wszystkim – praktycznie o poprawie dostępności – prof. Marek Wysocki (Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej)

10:45 – Pierwsze kroki ku dostępności – co można zrobić od zaraz? – Katarzyna Gruszecka – Spychała, Wiceprezydent Gdyni (Przewodnicząca Komisji Społeczno-Gospodarczej Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot)

11:00 – 13:00 – Panel dyskusyjny: Aktywność i integracja w czasie pandemii i po – możliwości działania i oczekiwania OzN:

  • jak uczyć zdalnie osoby ze znaczną niepełnosprawnością?- co z uczestnikami tracącymi możliwość uczęszczania do WTZ-u i ŚDS-u?- największe fuckupy samorządów w czasie pandemii- asystentura w nowej rzeczywistości
  • dylematy opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Moderacja: Karolina Krzemińska – Koordynatorka ds Metropolitalnej Strategii na Rzecz OzN i Otoczenia / OMGGS  i Beata Wachowiak – Zwara – Pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością;

Paneliści: Danuta Kłopocka – Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju, Katarzyna Świeczkowska – Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Maciej Chaberski – z-ca burmistrza miasta Kępice, publiczność – Uczestnicy Konwentu.