Konferencja – Obudźmy Nadzieję i Szukajmy Rozwiązań. Nowi Eksperci, Nowe Podejścia, Nowe Doświadczenia – 2015

przez | 16 marca 2015

Szanowni Państwo,

„Jak Pan mógł wyjść z tak beznadziejnej sytuacji”? To pytanie, z którym często konfrontowany jest dr Daniel B. Fisher były pacjent z rozpoznaną schizofrenią, jeden z najwybitniejszych amerykańskich psychiatrów, biochemik i naukowiec, doradca administracji Prezydenta Obamy, mąż i ojciec dwóch dorosłych córek.
Odpowiedź na to oraz wiele innych ciekawych pytań będą mieli Państwo przyjemność usłyszeć na niezwykłej konferencji o zdrowiu psychicznym podczas której dr Fisher objaśni nowe rozumienie psychozy. Przyjdź, poznaj Jego niezwykłą historię zmian jakich dokonał we własnym życiu oraz reform w zdrowiu psychicznym, których dokonał wraz z Białym Domem w USA.
W imieniu patrona honorowego – Ministerstwa Zdrowia oraz organizatorów: Rzecznika Praw Obywatelskich, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu, Fundacji Leonardo zapraszamy na konferencję z udziałem światowej sławy psychiatrą i ambasadorem praw pacjentów doświadczonych kryzysem psychicznym – dr Danielem Fisherem pt.: „Obudźmy Nadzieję i Szukajmy Rozwiązań. Nowi Eksperci, Nowe Podejścia, Nowe Doświadczenia.”
Konferencja będzie się odbywać w dniach 17 i 18.03.2015 roku w Warszawie. Prelegentami będą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia , Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz autorytety środowiska związanego ze zdrowiem psychicznym.
Szczegółowe informacje na temat konferencji w załączniku, na stronie www.otwartydialog.pl
bezpośredni link oraz pod numerem telefonu 504 693 154
Dr Daniel Fisher to:
LEKARZ: prominentny amerykański psychiatra z 30-sto letnim doświadczeniem w: szpitalach psychiatrycznych, oddziałach dziennych, poradniach lekarskich, domach Seniora i środowiskowych centrach zdrowia psychicznego.
KONSULTANT: administracji Prezydenta Obamy d/s reformy Zdrowia Psychicznego w USA. Dr. Fisher to członek komisji „Nowa Wolność w Zdrowiu Psychicznym,”która opracowała szczegóły reform w psychiatrii we współpracy z Białym Domem.
PACJENT: zdiagnozowany – schizofrenia, kilkakrotnie hospitalizowany zdrowy od ponad trzydziestu lat.
LAUREAT: otrzymał prestiżowa nagrodę 'Clifford Beers Award’ od Narodowego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego za swoje działania na rzecz praw człowieka i pacjenta w 2002 r.
AKTYWISTA: jeden z niewielu psychiatrów w USA, który otwarcie dzieli się doświadczeniami z okresu swojej choroby psychicznej.
NAUKOWIEC: pracował przez 5 lat w Narodowym Instytucie Zdrowia Psychicznego prowadząc badania w zakresie neurochemii. Ukończył a) szkołę medyczną na George Washington University Medical School, b) rezydencję psychiatrii w Harvard Hospital w Cambridge, Massachusetts, c) doktorat z biochemii na University of Wisconsin, d) 4-letnie studia na wydziale Biologii na Princeton University.
OJCIEC: Dr Fisher mieszka w Cambridge, Massachusetts z żona i dwiema córkami.
Konferencja została zorganizowana dzięki otwartości wielu wspaniałych ludzi zaangażowanych w szukanie rozwiązań w zakresie poprawy jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi, reprezentujących ważne instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Wszystkim, którzy szukają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań życzymy aby poświęcony czas nie tylko napełnił nadzieją, ale wskazał właściwą drogę.
W imieniu Organizatorów Beata Walter – Fundacja Leonardo