Dni Solidarności w Ogrodzie – bez pośpiechu!

Natura ma terapeutyczną moc — wszyscy doskonale o tym wiemy. Odpoczynek czy ruch na świeżym powietrzu uspokajają, pomagają zebrać myśli i nabrać motywacji do działania. Przebywanie wśród wyciszającej zieleni jest bardzo ważnym elementem codziennej równowagi, szczególnie w obecnym pędzie życia.  W związku z tym również na tegorocznych Dniach Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbywają… Czytaj dalej »

Dni Solidarności bez wychodzenia z domu

Jak co roku w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie przygotowaliśmy dla Was Trójmiejską Integracyjną Giełdę Pracy. Tym razem odbędzie się ona w wersji online, dzięki czemu każdy będzie mógł wziąć w niej udział.  16 września 2021 r. w godzinach 10.00-14.00 będą czekać na Wasz kontakt telefoniczny i/lub mailowy specjaliści (doradcy zawodowi, psychologowie, trenerzy… Czytaj dalej »

Chodźmy wesprzeć osoby chorujące psychicznie!

W ramach kampanii społecznej „Odmień swoją głowę” –  Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego organizuje od 11 do 17 września 2021 Dni  Solidarności  z Osobami Chorującymi Psychicznie. Dane naukowe wskazują, że co trzeci człowiek ma, miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym. Nie można zakładać, że ten problem nas nie dotyczy. W okresie pandemii… Czytaj dalej »

Spróbujmy sobie pomóc – V Forum Samopomocy Osób z Doświadczeniem Kryzysu psychicznego

Samopomoc to inaczej pomoc wzajemna, pomoc we własnym zakresie. Włączanie tego rodzaju wsparcia w proces zdrowienia staje się coraz częstszą drogą podejmowaną przez osoby doświadczające kryzysu psychicznego. Rozmowa z osobami, które przeszły przez podobne trudności często jest dla nich wsparciem i motywacją do podejmowania działań mogących polepszyć ich funkcjonowanie.  Dzielenie się doświadczeniami w grupie samopomocowej… Czytaj dalej »

“Zdrowie psychiczne – nowa kultura pomagania” – konferencja

Niejednokrotnie powtarzamy i podkreślamy, jak wielu z nas zmaga się z jakimś rodzajem problemów ze zdrowiem psychicznym. Dane naukowe mówią, że dotyczy to już co trzeciego człowieka! Łatwo również nasuwa się wniosek, że okres pandemii nie polepszył tego stanu. Większość z nas doświadczyła negatywnych skutków samoizolacji, a część z nas również kryzysu psychicznego.  Mamy nadzieję,… Czytaj dalej »

Terapia przez sztukę – wydarzenia podczas Dni Solidarności

Coraz częściej słyszymy o mocy terapeutycznej ukrytej w wyrażaniu artystycznym. Arteterapia podbija dusze coraz większej ilości terapeutów. Grupy wsparcia dziennego dla osób chorujących psychicznie oraz po przejściu kryzysów psychicznych chętniej sięgają po różne formy ekspresji artystycznej, dzięki której uczestnicy zajęć mogą wyrażać swoje emocje, stany, przemyślenia i doświadczenia.  Dlatego również na organizowanych w dniach 11-17… Czytaj dalej »

Program Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2021

Już jest! Przedstawiamy program tegorocznej edycji Dni solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. DNI SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE 11– 20 WRZEŚNIA 2021  ZDROWIE PSYCHICZNE – NOWA KULTURA POMAGANIA  11 września 2021 sobota  Ogród Terapeutyczny, ul. Bernadowska 15A,  10.00 – 17.00 “Strefa Twórczego Komfortu” | Dzień ze Sztukowirówką  10.00 – trening samoobrony i mindfulness  12.00 – warsztat kreatywnego pisania … Czytaj dalej »