Nie daj się jesiennej chandrze

Jesień zdecydowanie do najłatwiejszych pór roku nie należy. Z ciepłego słonecznego lata z długimi dniami, dostajemy szarówce z wilgocią i zimnem. Również pod kątem psychicznym ta pora roku stanowi dla nas nie lada wyzwanie. Jak nie dać się jesiennej chandrze i zadbać o swoją głowę? Wzbogać dietę o dodatkowe witaminy lub je suplementuj   Im więcej… Czytaj dalej »

Opowieść o życiu, w częściach. II – średnie dzieciństwo

Życie można podzielić na kilka etapów, każdy z nich ma swoje blaski i cienie. W każdym ważne są inne rzeczy, kamienie milowe, które większość osób w danym okresie powinno osiągnąć. Wydaje mi się istotne dla zrozumienia samego siebie i otoczenia, żeby być świadomym tego, czego po poszczególnych etapach można się spodziewać.  Ważne jednak, by pamiętać,… Czytaj dalej »

#LGBT Jestem podwójnie wykluczona we własnej społeczności

Zdrowie psychiczne to nie tylko kryzysy, psychologowie i choroby. Zdrowie psychiczne to przede wszystkim samoakceptacja. Nasze bramy otwarte są dla wszystkich i właśnie tą różnorodność kochamy. Jesteśmy tu po to by edukować, w kwestiach szeroko pojętego dobrobytu naszej psychiki. Każdy z nas najbardziej pragnie być akceptowanym i rozumianym. W naszym najnowszym cyklu pod tytułem „LGBT… Czytaj dalej »

Opowieść o życiu, w częściach. I – wczesne dzieciństwo

Życie można podzielić na kilka etapów. Każdy z nich ma swoje blaski i cienie. W każdym ważne są inne doświadczenia, kamienie milowe, które większość osób w danym okresie powinna osiągnąć. Wydaje mi się istotne dla zrozumienia samego siebie i otoczenia, żeby być świadomym tego, czego po poszczególnych etapach można się spodziewać.  Ważne jest jednak, aby… Czytaj dalej »

#LGBT Początkowo wypierałem swoje emocje, ale dojrzałem do tego, że warto się otworzyć na randkowanie z tą samą płcią

  Zdrowie psychiczne to nie tylko kryzysy, psychologowie i choroby. Zdrowie psychiczne to przede wszystkim samoakceptacja. Nasze bramy otwarte są dla wszystkich i właśnie tą różnorodność kochamy. Jesteśmy tu po to by edukować, w kwestiach szeroko pojętego dobrobytu naszej psychiki.   Każdy z nas najbardziej pragnie być akceptowanym i rozumianym. W naszym najnowszym cyklu pod… Czytaj dalej »

A więc stało się i odchodzisz…

Pożegnania są zazwyczaj kojarzone ze smutkiem. A jeśli nie ze smutkiem, to chociaż z jakąś nutą nostalgii i zadumy. Są one bowiem zakończeniem jakiegoś etapu, zamknięciem jednego z życiowych rozdziałów.  W naszej kulturze nie zwykło się mówić o śmierci i umieraniu. Wolimy udawać, że te sprawy nie dotyczą ani nas, ani naszych najbliższych. Nauczyliśmy się… Czytaj dalej »

Jak radzić sobie z żałobą? Historia Oliwii

Czasami myślimy o niektórych osobach w naszym życiu, że są pewnikiem. Szczególnie, gdy są to ci najbliżsi. Co jednak, kiedy ich zabraknie? Przed takim pytaniem została postawiona Oliwia, na długo zanim była na to gotowa. Nasza bohaterka pochodzi z niewielkiej wioski w północnej Polsce. Jako dziecko mieszkała tam z rodzicami, rodzeństwem i Babcią. Gdy dziewczyna… Czytaj dalej »