Kościerzyna działa w ramach kampanii Odmień Swoją Głowę!

Kościerzyna już po raz drugi włączyła się do działania w ramach kampanii Odmień Swoją Głowę i przygotowała własne, wartościowe i edukujące wydarzenie! Dziękujemy, że razem z nami spełniacie naszą społeczną misję! Poniżej szczegóły Dni Solidarności w Kościerzynie:  10 października w Kościerzynie w Sali Lubomira Szopińskiego Od godz. 10.00 będziemy mieli przyjemność zaprezentować Państwu przy udziale… Czytaj dalej »

Przedwczoraj odbyła się Konferencja: Jak przeżyć dorastanie i nie zwariować? 📑

Było to niesamowite przeżycie i jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość posłuchania tak wartościowych osób, ich przeżyć oraz historii. Dziękujemy za podzielenie się z nami dobrymi praktykami dla młodzieży oraz wiedzą teoretyczną. W części prelekcyjnej udział wzięły: Dr Agata Cichoń-Chojnacka oraz Iwona Woźniewska wraz z Stowarzyszenie 180 Stopni – dziękujemy za niesamowite wykłady! Podczas dobrych praktyk… Czytaj dalej »

Konferencja „Jak przeżyć dorastanie i nie zwariować? – 26 września

Konferencja „Jak przeżyć dorastanie i nie zwariować?”  26 września 2022 r. zapraszamy na konferencję “Jak przeżyć dorastanie i nie zwariować?”, prelekcje ciekawych wykładowców, prezentację dobrych praktyk a także dyskusję poświęconą problemowi zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Będziemy rozmawiać o tym, jak zadbać o młode pokolenie, nie zapominając o starszym. Zaprezentują się specjaliści, osoby pracujące z młodzieżą… Czytaj dalej »

Najnowszy numer OtwartychBram.org już dostępny!

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma OtwarteBramy.org! W numerze między innymi wywiady i historie powrotu do zdrowia osób w kryzysie psychicznym, kim jest asystent zdrowienia?, kryzys psychiczny i sztuka, od anoreksji do body positive i wiele innych! Nie zwlekaj, zapoznaj się już dziś! Kliknij w poniższy link i gotowe: Czasopismo OtwarteBramy.org 2022 – czytaj!  

Poznaj organizacje, które razem z nami tworzą wydarzenia w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2022

W niedzielę oficjalnie rozpoczęliśmy Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2022! Tegoroczna edycja obfituje w ogrom wydarzeń na temat zdrowia psychicznego a głównym motywem w tym roku jest zdrowie psychiczne młodzieży.  Przed nami VI Forum Samopomocy, które odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które interesują się tematyką pracy asystenta zdrowienia.… Czytaj dalej »

Czym zajmuje się asystent zdrowienia?

Dzisiaj zapraszamy Was na artykuł o zawodzie asystenta zdrowienia – kim jest, jakie wymogi trzeba spełnić oraz jak wygląda praca asystenta zdrowienia?    Co to właściwie za zawód?   Asystent zdrowienia to stosunkowo nowy zawód pomocowy. Jest związany z opieką psychiatryczną. Pomaga pacjentowi zrozumieć kryzys psychiczny, przez który przechodzi, ograniczenia oraz możliwości pacjenta. Wspólnie odkrywają… Czytaj dalej »

Festyn Tolerancji – 11 września 2022 roku

Festyn tolerancji odbywa się po Marszu #poGodność. Wydarzenia są inauguracją tegorocznej edycji kampanii Odmień Swoją Głowę. Marsz i festyn odbędą się 11 września 2022 roku w Sopocie.    Kampania „Odmień Swoją Głowę” jest akcją społeczną, której głównym celem jest walka ze stereotypami i zmiana myślenia o osobach, które doświadczają kryzysu psychicznego. Według statystyk, co 4… Czytaj dalej »