XX MIĘDZYNARODOWY, JUBILEUSZOWY PRZEGLĄD TEATRALNY MASSKA- ODSŁONA III – FINAŁOWA

przez | 5 listopada 2021

 

MASSKA to otwarty projekt kulturalny, który angażuje artystów z niepełnosprawnościami, teatry młodzieżowe i niezależne grupy teatralne. Dzięki tej różnorodności projekt ma wydźwięk integracyjny, a odbiorcom daje szansę na skonfrontowanie ich wyobrażeń na temat osób wykluczonych społecznie i doświadczających niepełnosprawności.

MASSKA pozwala zdjąć metaforyczne maski zarówno odbiorcom, jak i aktorom. Pozwala zobaczyć rolę teatru w życiu osób z niepełnosprawnościami. Scena to idealne miejsce na uzewnętrznianie przeżywanych emocji. Gra aktorska na scenie uczy koncentracji i słuchania, a sama praca nad spektaklem wzmacnia poczucie wartości i przynależności do większej grupy.

Przegląd teatralny MASSKA to kreatywna przestrzeń  do wymiany myśli, spostrzeżeń, do budowania wrażliwości i uważności na innych. I do tej przestrzeni zapraszamy Was dzisiaj w imieniu organizatora Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji w Sopocie. W ramach przeglądu będziecie mogli wziąć udział w przedstawieniach, warsztatach i dyskusjach! Zachęcamy do udziału!

W dniach 15-18 listopada 2021 zobaczcie trzecią odsłonę XX jubileuszowej edycji Przeglądu Teatralnego MASSKA wspólnie z nami!

A dla tych, którzy nie mogą fizycznie być na Przeglądzie, MASSKA zaprasza na formułę on-line w dniach 15.11-30.11.2021!

Pełen program przeglądu poznamy niedługo. Zachęcamy Was do monitorowania wydarzenia na Facebook’u:

https://fb.me/e/1ltPJQ1C6