Warsztat pt. Człowiek pod presją. Rola twórczości w zdrowieniu – zapisy

przez | 6 września 2018

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w warsztacie pt. Człowiek pod presją. Rola twórczości w zdrowieniu, prowadzonym w ramach obchodów Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Prowadzącym jest Zbigniew Biegajło.

Wtorek, 18 września, 08.00 – 12.30

Gdynia, Pomorski Park Naukowo – Technologiczny, al. Zwycięstwa 96/98.

Budynek III

Warsztat jest wprowadzeniem do spektaklu „Quiz”, realizowanego w formule teatru forum.
Spektakl dotyka problemu manipulacji, której poddawani są klienci firm specjalizujących się
w sprzedaży różnych produktów „na wyjątkowo korzystnych warunkach”. Teatr Forum jest interaktywną formą teatru, stworzoną przez brazylijskiego reżysera i pedagoga Augusto Boala. Kluczowe wartości leżące u podstaw tej teatralnej pracy to: solidarność z ludźmi uciśnionymi, współczucie dla innych, wiara w ich zdolności do dokonania zmiany we własnym życiu. Teatr forum sprzeciwi, a się automatyzacji ludzkiego życia. Pozwala na twórcze podejście do problemów społecznych, umożliwia analizę różnych punktów widzenia różnych postaci, a zarazem na poszukiwanie rozwiązań trudnych sytuacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Biegajło – Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel Teatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. W 2006 roku TVP2 wyprodukowała i wielokrotnie emitowała film dokumentalny pt: OBCEY pokazujący pracę zespołu BRO.

 

Zostało tylko 9 wolnych miejsc!

Zapisy pod adresem:

Warsztaty: Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie, 18 WRZEŚNIA, wtorek, 09.00 -14.30