Twórcze Kręgi Wsparcia – rusza nowa edycja w Gdyni i na Pomorzu!

przez | 16 lipca 2019

Twórcze Kręgi Wsparcia dla Osób z Doświadczeniem Kryzysu Psychicznego –  warsztaty samopomocowo – rozwojowe II edycja !

Terminy spotkań ( SOBOTY ): 14 , 28 wrzesień, 12 i 26 październik , 16 i 30 listopad 2019, w godzinach 10.00-13.00

Siedziba Zespołu DON, ul. Chrzanowskiego 14/2
Jedno spotkanie trwa 3 godziny
Ilość osób – 10.
Zapisy Donata Wróbel tel. 785101602

Każde spotkanie będzie się składało z dwóch części.

Pierwsza część opiera się na zasadach obowiązujących w samopomocowej grupie wsparcia. Jest to grupa wzajemnej pomocy, która służy temu, aby jej członkowie mogli dzielić się swoim doświadczeniem, wspierać w pokonywaniu życiowych zawirowań lub własnej choroby. Wewnątrz grupy będziemy się dzielić wspólnymi sprawami, troskami, informacjami, które pomagają w zdrowieniu.

Zyskujemy zrozumienie od ludzi, którzy mają podobne doświadczenia.
Świadomość, iż są osoby które mówią „ wiem co czujesz, bo też tak miałam” przynosi nieoczekiwaną ulgę, a nasz osobisty ciężar przestaje być niesiony samotnie. Bezpieczne środowisko osób z doświadczeniem pozwoli powolutku wyjść z okowów osamotnienia, odrzucenia i izolacji. W bezpiecznej przestrzeni uczestnicy mają możliwość dzielenia się smutkami, frustracjami, obawami, ale radościami i sukcesami na drodze zdrowienia.

W drugiej części spotkania będziemy mieli możliwość odkrycia swojej artystycznej natury. Zapoznamy z różnymi formami arteterapii. Będziemy tworzyć mandale, poznamy malarstwo intuicyjne, zaprzyjaźnimy się z kolorami i ich terapeutycznym działaniem oraz spotkamy się z ruchem spontanicznym. Nauczymy się odkrywać radość z beztroskiego kreślenia kredkami, łączenia kolorów i różnych technik, dzięki którym powstaną jedyne w swoim rodzaju osobiste dzieła i artystyczne talizmany naszej osobistej mocy.

Aktywność w spotkaniach jest całkowicie dobrowolna. Każdy podąża do celu w swoim wewnętrznym rytmie, zgodzie i poszanowaniu własnych granic.

Nie jest wymagane żadne przygotowanie do zajęć. Będziemy poznawać, bawić się odkrywaniem form, kolorów i samych siebie a na końcu dzielić efektami naszej autentycznej pracy.

Warsztaty prowadzone przez:

Donatę Wróbel – pedagoga specjalnego oraz Beatę Nadolską malarkę intuicyjną, asystentkę zdrowienia
Zapraszamy!

Ponadto poszukujemy organizacji na terenie województwa pomorskiego, zainteresowanych zorganizowaniem Twórczych Kręgów Wsparcia w ich miejscowościach ( mamy możliwość pokrycia kosztów)! Kontakt telefoniczny, tel. 785 101 602 lub e – mail: info@otwartebramy.org