Trójmiejskie Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2013

przez | 3 października 2013

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia Otwórzcie Drzwi”,  które w Trójmieście odbędą się  w dniach 13 – 16 października 2013 r.

Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, mającym na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych, w szczególności schizofrenii i skoncentrowane na przybliżeniu trójmiejskiej społeczności problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Wiemy, że dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

Główne wydarzenie obchodów odbędzie 13 października 2013 r. w Sopocie na Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zlokalizujemy Trójmiejski Punk Informacyjny o ofertach wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie można odwiedzać miejsca wspierające osoby chorujące i ich rodziny.

14 października poniedziałek- Gdańsk

Fundacja Oparcia Społecznego Aleksandry „FOSA” i Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Kryzysami Psychicznymi
„Przyjazna Dłoń” o godz. 13.00 zaprasza do Centrum przy ul. Chopina 42 na uroczyste obchody Gdańskiego Dnia Otwartego, podczas którego odbędzie się prezentacja lokalnych programów ochrony zdrowia psychicznego.

15 października wtorek- Sopot

Stowarzyszenie na Drodze Ekspresji w godzinach 16.00– 18.00organizujespotkanie informacyjne i dyskusję dotyczącą perspektyw aktywizacji zawodowej niepełnosprawnych mieszkańców Pomorza. Spotkanie odbędzie się w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Marynarzy 4.

16 października środa- Gdynia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni zaprasza na projekcję filmu pt: „Lęk wysokości” do Gdyńskiego Klubu Filmowego, przy ul. Waszyngtona 1, o godz. 13.00. W lokalu TYGIEL, przy ul. Abrahama 86, o godz. 16.30 odbędzie spotkanie z poezją „Słowa Leczą…”, wystawa prac plastycznych „Przez Sztukę do Tolerancji” oraz prelekcja „Świadectwa”.

Pełny program Obchodów Dnia Solidarności i Dni Otwartych znajdziecie Państwo poniżej.

Wydarzenie na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/events/1376408405930216/

Patronat medialny: Radio Gdańsk www.radiogdansk.pl/

Radio Gdańsk

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Gdańska www.gdansk.pl

Do pobrania:

Program Schizofrenia Otwórzcie Drzwi 2013, plakat obchodów