Trójmiejskie Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2014

przez | 20 września 2014

Trójmiejskie Obchody Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 21-28 września 2014 r.

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na Obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 21-26 września 2014 r. Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym mającym na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych – w szczególności schizofrenii i przybliżeniu społeczeństwu problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Wiemy, że dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

Tegorocznym Obchodom towarzyszy konferencja pt: „Otworzyć Bramy Tolerancji- jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie, która odbędzie się w Trójmieście w dniach 22-23 września br. Główne wydarzenie obchodów odbędzie 21 września 2014 r.  na Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie zlokalizujemy Trójmiejski Punkt Informacyjny o ofertach wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji. Wyrażamy nadzieję, że wspólny wysiłek podejmowany przez organizacje i instytucje Gdańska, Sopotu i Gdyni w ramach Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego w realizację wydarzenia przyczyni się do poprawy sytuacji osób chorujących psychicznie i ich rodzin, promocji psychiatrii środowiskowej i zdrowia psychicznego.

Do pobrania: ulotka środek, ulotka tył frontplakat,  program Obchodów Dnia Solidarnościfoto słowa leczą, słowa raniąprogram konferencjiformularz zgłoszeniowy.