Spotkanie organizacyjne I Pomorskiego Forum Samopomocowego osób z doświadczeniem kryzysu

przez | 3 lipca 2017

W dniu 27.06. 2017 w Gdyńskim Mopsie w Oddziale Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych odbyło się w pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie I Pomorskiego Forum Samopomocowego osób z doświadczeniem kryzysu, w trakcie którego została zaprezentowana wstępna koncepcja forum oraz omówione sprawy organizacyjne.

Wydarzenie skierowane jest do osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, rodzin, profesjonalistów, studentów i nauczycieli akademickich. Forum współtworzone przez członków Stowarzyszenia św. Walentego oraz Ekspertów przez doświadczenie z Gdyni (osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego).

Celem Forum jest wymiana doświadczeń w organizacji i realizacji działań samopomocowych w Polsce. Chcemy zobaczyć jak wygląda oferta wsparcia w innych rejonach Polski a także pokazać jak to wygląda u nas na Pomorzu.

Poprzez forum chcemy przybliżyć sylwetki Ekspertów Przez Doświadczenie pokazać jak znaczącą rolę ogrywają w procesie leczenia, jak wielkim wsparciem mogą być dla osób diagnozowanych, zmagających się z ogromnym lękiem, wieloma obawami przed tym, co przyniesie jutro oraz jakie znaczenie ma to dla samych ekspertów.

Forum odbędzie się w dniach 12 -13 października w Gdyni, dokładne miejsce oraz program pojawią się na stronie otwartebramy.org

Na spotkaniu pojawiło się wiele ciekawych pomysłów, jaki charakter powinno mieć forum, na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę, jakie tematy należy poruszyć. Pojawiły się również propozycje, jakich prelegentów zaprosić.

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie!

Termin i lokalizacja II Spotkania organizacyjnego I Pomorskiego Forum Samopomocy:

19.07.2017r., godz. 16.00-18.00

Zespół Doradztwa i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych MOPS

Gdynia, ul. Wendy 7/9 (WTC, budynek Multimediów) IV PIĘTRO