Przez żołądek do dobrego samopoczucia – przyjdź i przekonaj się, czego jeszcze nie wiesz o zdrowym odżywianiu!

przez | 24 czerwca 2019

Zapraszamy na „Spotkanie z Ekspertem” – Aleksandrą Dejewską, które odbędzie się 25.06.2019 roku o 16.30 w Bibliotece Śródmieście przy ulicy Władysława IV 7/15 w Gdyni dotyczące zdrowego odżywiania oraz wpływu odżywiania na nasz samopoczucie.

Aleksandra Dejewska – terapeutka zaburzeń odżywiania i dietetyk, od 2013 roku pomaga osobom z bulimią i anoreksją wyjść z choroby. Pracuje w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach bazując na zasobach pacjenta. Podczas terapii realizowane są cele założone przez pacjenta. Praca w obszarach: relacji z bliskimi, samooceny, budowania nawyków żywieniowych, postrzegania własnego ciała.
Promuje również zdrowy rozsądek w odchudzaniu -„to dieta ma nam służyć a nie my diecie”- jest przeciwnikiem nieuzasadnionych restrykcji.
Prowadzi szkolenia ze zdrowego odżywiania z pokazem kulinarny i degustacją. „Ma być smacznie i zdrowo” – takie są założenia główne założenia spotkań. Szkolenia opiera na wiedzy praktycznej popartej teorią. W przeszłości chorowała na bulimię. Dzięki wygranej walce z chorobą, odnalazła swoje powołanie – pracę z chorymi i edukację otoczenia.
Jako prezes Fundacji „Aż Sobie Zazdroszczę”, promuje akceptację siebie, umiar i dystans z odpowiednią dawką humoru.

Z ekspertem porozmawia Iwona Florianowicz – pedagog, doradca zawodowy, zainteresowana poszukiwaniami zdrowych a zarazem smacznych sposobów odżywiania a także wpływem odżywiania na stan psychiczny człowieka.

„Spotkania z Ekspertem” – to cykl spotkań realizowanych w ramach projektu „Samopomoc – jako narzędzie do włączenia i integracji społecznej” finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej i środków własnych Stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji. Celem jest spotkanie osób z różnymi doświadczeniami, które pomagają w zrozumieniu własnej sytuacji oraz wzmacniają motywację w rozwoju nowych zainteresowań i umiejętności.

Chcesz wiedzieć więcej o wpływie psychiki na odżywianie?! Przeczytaj nasz wywiad