Pierwsze warsztaty Multimedialne już za nami! | 50 Decybeli dla zdrowia psychicznego

przez | 9 sierpnia 2021

W Sobotę 7.08.2021 odbył się pierwszy warsztat multimedialny w ramach projektu 50 Decybeli dla Zdrowia Psychicznego.

Wkroczyliśmy do Ogrodu Terapeutycznego Centrum Samopomocy #wGdyni podekscytowani i niepewni. Czego możemy się dzisiaj spodziewać? Założenie było takie, że poznamy kilka tricków jak tworzyć ciekawe treści internetowe. W związku z tym ekspertka w temacie- Gabriela Kucz pokazała nam kilka prostych i dostępnych technik, jak wzbogacić zdjęcia, które robimy telefonami. Okazało się, że wystarczy trochę kreatywności i zdjęcie zrobione każdym telefonem może dorównywać nie jednemu aparatowi.

Warsztat podzielony był na 3 części. Rozpoczęliśmy od omawiania dotychczasowych działań fotograficznych i mieliśmy okazję poznać się trochę lepiej. Mnie osobiście (osobie, która relacjonuje dla Państwa to całe zdarzenie) najbardziej urzekł moment, w którym uczestnicy warsztatów podzielili się ze sobą marzeniami, które udało się i których nie udało się spełnić. Dzięki temu mieliśmy okazję zajrzeć w głąb historii, która przyprowadziła każdego uczestnika- każdy z zupełnie innego miejsca i środowiska na te same warsztaty. Następnym punktem spotkania, była kreatywna przestrzeń, podczas której wykorzystywaliśmy nowo poznane metody fotograficzne i mieliśmy okazję wypróbować je w praktyce.

W ostatniej części warsztatu rozmawialiśmy o wspólnym dziele, które powstanie jako zwieńczenie- krótki film dokumentalny. Określiliśmy sobie, na czym nam zależy, co chcemy opowiedzieć i w jakiej formie. Muszę przyznać, że spotkanie było wypełnione ciepłem, ciekawością i zrozumieniem. Naprawdę nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów!

Na szczęście to już niedługo, bo w kolejną sobotę- 14.08.2021. W Ogrodzie Terapeutycznym „Bez Pośpiechu” przy ul. Bernadowska 15A

zapisz się: https://bit.ly/warsztaty50Decybeli_zgłoszenia i przyjdź 🙂 

Weź udział w projekcie „50 decybeli – edukacja i samopomoc w zakresie zdrowia psychicznego” i zostań edukatorem na rzecz zdrowia psychicznego na Pomorzu. Zależy nam na włączeniu perspektywy osób doświadczających kryzysów psychicznych w profilaktykę i edukację oraz wzmocnieniu dialogu w obszarze zdrowia psychicznego.

Poszukujemy:
1) osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego z województwa pomorskiego
2) sojuszników zdrowienia, np.: studentów, pracownicy pomocy społecznej/ochrony zdrowia – z województwa pomorskiego, którzy

chcą się zaangażować w upowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego w województwie pomorskim.

Edukatorzy wezmą udział w cyklu warsztatów w zakresie:
1) pisania i dziennikarstwa oraz storytelling 2) ABC samopomocy,
3) Media cyfrowe w praktyce, 4) Udzielanie pierwszego wsparcia

Co da Ci udział w warsztatach?
– poprawisz umiejętności pisarskie i graficzne
– zdobędziesz wiedzę dotyczącą samopomocy
– zdobędziesz wiedzę z podstaw udzielania wsparcia
– poznasz ciekawych ludzi i rozwiniesz umiejętność kontaktu z innymi osobami

Warsztaty pozwolą Ci zostać edukatorem na rzecz zdrowia psychicznego

Co może robić edukator na rzecz zdrowia psychicznego?:
– tworzyć teksty dotyczące zdrowia psychicznego, np. na portalu otwartebramy.org, facebooku, instagramie
– tworzyć wydarzenia dotyczące zdrowia psychicznego np. Pomorskie Forum Samopomocy
– tworzyć lub współprowadzić grupy samopomocowe

To Ty wybierasz, co interesuje Cię najbardziej!

zapisz się: https://bit.ly/warsztaty50Decybeli_zgłoszenia i przyjdź 🙂 

Samopomoc – co to takiego?
– istotny element we wsparciu osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego
– samopomoc to wzajemne wsparcie, wymiana doświadczeń, tworzenie razem nowej jakości swojego otoczenia
– razem z pomocą psychiatryczną i psychologiczną stanowi spójną całość we wsparciu osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.
– głos osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego wciąż jest słabo słyszalny, dlatego edukacja społeczeństwa na temat zdrowia psychicznego jest ważna.

Projekt „50 decybeli – edukacja i samopomoc w zakresie zdrowia psychicznego” współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.