Odmień Swoją Głowę + Recepta na Zdrowie = Pol’and’Rock Festival 2019!

przez | 21 lipca 2019

Kampania Odmień Swoją Głowę w nowej odsłonie! Tym razem oprócz działań związanych z łamaniem stereotypów dotyczących kryzysów psychicznych, położymy nacisk na profilaktykę zdrowia psychicznego – stąd nazwa Recepta na Zdrowie. A wszystko to w otoczce najsłynniejszego polskiego festiwalu – Pol’and’Rock 2019!

Odmień Swoją Głowę – recepta na zdrowie ! na PolandRock Festival 2019

Zapraszamy do stoiska Stowarzyszenia na Drodze Ekspresji i Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego pt: Odmień Swoją Głowę – recepta na zdrowie – www.otwartebramy.org

W Namiocie Praw Człowieka Rzecznika Praw Obywatelskich na Polandrockfestival będziemy odczarowywać stereotypy na temat chorób psychicznych, rozmawiać o kryzysach, które przecież mogą dotknąć każdego z nas, o sposobach radzenia sobie w trudnych chwilach oraz codziennym dbaniu o zdrowie. Czekamy na Was w dniach 31 lipca – 3 sierpnia na Polandrockfestival w Kostrzyniu nad Odrą w Namiocie Praw Człowieka. Będzie okazja do odmienienie głowy !

Co na stoisku Odmień swoją Głowę na PolandRock Festival 2019:

Czekamy na Was w dniach 31 lipca – 3 sierpnia na Polandrockfestival w Kostrzyniu nad Odrą w Namiocie Praw Człowieka. Będzie okazja do odmienienie głowy !

Działania stałe (m.in. stoisko informacyjne, warsztaty z robienia przypinek, happening artystyczny, quiz)

Czytaj więcej o naszych wydarzeniach…

W ramach stoiska pojawią się 2 kampanie:
1) Kampania Odmień Swoją Głowę – schizofrenia – nie oceniaj !
2) Kampania depresja – akademia choroby prawdziwej.

Warsztat „ Inny, czyli jaki ?” – warsztat ma dostarczyć rzetelnej wiedzy i tym samym dokonać zmiany istniejących stereotypów dotyczących oceny przydatności społecznej osób chorujących psychicznie i z zaburzeniami psychicznym:

Środa, 31 lipca 2019 r. 15.00 – 16.30
Czwartek, 1 sierpnia 2019 r. 15.00 – 16.30
Piątek, 2 sierpnia 2019 r. 15.00 – 16.30
Sobota, 3 sierpnia 2018 r. 15.00 – 16.30

ANKIETA

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej ankiecie, dotyczącej stosunku społeczeństwa do osób doświadczających kryzysów psychicznych. Zwracamy się z prośbą o jej upowszechnienie, zwłaszcza wśród osób i środowisk nie związanych zawodowo z pomoganiem osobom doświadczającym kryzysu psychicznego, gdyż dzięki temu uda nam się zebrać bardziej obiektywne dane! Po zebraniu danych opublokujemy raport dotyczący wiedzy i nastawienia społeczeństwa do chorób i zaburzeń psychicznych. Czy coś zmieniło się w ostatnich latach? Czy społeczeństwo jest bardziej tolerancyjne? Dołóż swoją cegiełkę do naszego badania poprzez wypełnienie ankiety i rozesłanie jej wśród znajomych, a wkrótce poznamy odpowiedź!

Ankieta- Odmień Swoją Głowę