Nie wal głową w mur – stwórzmy mural w Luzinie!

przez | 8 grudnia 2020

Każdego roku ponad jedna trzecia całej populacji cierpi na zaburzenia psychiczne. Ogrom problemu jest szczególnie dotkliwy na wsiach i w małych miejscowościach, gdzie zjawisko stygmatyzacji osób chorujących psychicznie jest szczególnie dotkliwe. Istnieje też olbrzymi problem z dostaniem się do terapeuty, psychiatry, psychologa. Dodatkowo osoby cierpiące nie zgłaszają się po pomoc w obawie o to, „co ludzie/sąsiedzi powiedzą?”.

Odważ się, pokaż, że możesz! Wybierz nagrody i bądź częścią tego projektu!

Z misją wspierania osób chorujących psychicznie w Luzinie zawiązała się Artystyczna Inicjatywa. Pomysł zyskał uznanie Funduszu Inicjowania Rozwoju i teraz staramy się o przyznanie grantu. Jednak aby uzyskać wsparcie finansowe, potrzebujemy Waszej pomocy w postaci wpłat na tą zbiórkę, aby powstał wyjątkowy, jedyny mural w Luzinie.

Przyłącz się do zbiórki na stronie na stronie Zrzutka.pl

W ramach projektu zamierzamy objąć specjalistycznym wsparciem doradczo-terapeutycznym 10 osób z Gminy Luzino, które cierpią z powodu choroby psychicznej i doświadczały oraz doświadczają stygmatyzacji i wykluczenia.

Angażowanie się w prace artystyczne stanowi remedium na wiele problemów naszych czasów. Szczególnie teraz nie zapominajmy o tym, co dla nas wszystkich jest tak ważne – o zdrowiu psychicznym.

Możesz wziąć udział w wyjątkowej zbiórce i pomóc nam w stworzeniu muralu na rzecz solidarności z osobami chorującymi psychicznie w Luzinie.

Pokażmy się odważnie, bądźmy częścią  oswajania nieznanego i odczarowywania stereotypów.

Twórcy inicjatywy

Artystyczna Inicjatywa powstała w Luzinie dzięki ludziom pełnym pasji i chęci zmiany społecznej w jednej z  największych wsi w Polsce.

Mural wykona znany Trójmiejski artysta Tuse.

Partnerami projektu są:

Stowarzyszenie Kaszubskie Centrum Edukacji „Vademecum”

  • Cafe Ambasador
  • Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie
  • Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Luzinie
  • Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji,
  • Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego.

Kampania crowdfundingowa realizowana w ramach Konkursu Grantowego Fundusz Inicjowania Rozwoju, którego Partnerami Głównymi są POLPHARMA S.A. i LPP S.A, Partnerem – Farm Frites Poland S.A. a Operatorem Konkursu jest FIR UP FOUNDATION.

 

Przyłącz się do zbiórki na stronie Zrzutka.pl