Moja kobiecość | Dzień Kobiet 2021

przez | 8 marca 2021

Z okazji Dani kobiet zadaliśmy uczestnikom Klubu 1,2,3 kilka pytań, na które uzyskaliśmy bardzo ciekawe odpowiedzi. Zapraszamy do lektury.

Moja kobiecość.

Ja bardzo dobrze czuje się kobietą. Czuje się bardziej pewniejsza siebie, choć na pewno potrzebowałam czasu, żeby tak się czuć. Ale w końcu mi się udało, z pewnością przez zajęcia teatralne. Przez ćwiczenia, co powoli zdobywałam, żeby pokazać coś na scenie. Kobiecość daje mi też poczucie bezpieczeństwa przez inne kobiety które ze mną mogą czuć się bezpieczne. Daje mi też to bardzo dużo samodzielności. Poprzez bycia kobietą czuję, ze mogę jej się uczyć przez różne działania. Trzeba ich się uczyć, bo samo nie przyjdzie. Jest to dział co może uwzględnić pewne obyczaje z tym związane. Można przez uczenia się samodzielności założyć rodzinę i dbać o nią. Ja cenie w sobie pewną satysfakcję, co jest we mnie.

Niektóre w życiu kobiety są intymne i niestety trzeba działać w ukryciu. Ja powiem, ze niektórych rzeczy się wstydzę , ale muszę pokonywać swoje bariery. Na pewno doceniam w sobie, ze mogę walczyć ze sobą, ale oczywiście mówimy z sercem. Podziwiam siebie za wytrwałość w różnych moich problemach. Zdobyłam wiele ścieżek co mi pokazało, ze warto było przez nie przejść. Niektóre ścieżki były trudne, ale pokonałam je. Czuje się też odpowiedzialna jako kobieta i wiele rzeczy, które robię, muszę wiedzieć, ze to zależy ode mnie jaką decyzje podejmę.

Kobieta też musi zawalczyć o swoje jak czegoś potrzebuje. Mówią, że facet jest górą, ale my też. Powinni nas faceci nosić na rękach i nam dziękować. Jestem dumna, że pan bóg mnie taką stworzył i mogę powiedzieć, ze jestem dzieckiem bożym i mogę pielęgnować tą swoją kobiecość. W taki sposób jaki tylko potrafimy. Jako dziecko boże czuje się wolna i doceniam  taką jaką bóg mnie stworzył. Jest wiele u mnie radości – wiele wytrwałam w tym moim ciele, tyle cierpień , niedoskonałości, dużo narzekałam. Ale pogodziłam się z tym kim naprawdę jestem.

Kobiecość dla mnie się czymś dobrym i powinnyśmy ją tworzyć miłością. Kiedy powiedziałaś do siebie, że siebie kochasz – bo ja nie potrafiłam. Ale pierwszy krok zrobiłam, że umiałam powiedzieć , ze trochę jednak siebie polubiłam. Wiele bym dała… Jakby więcej z siebie dała i zrozumiała, ze nasza płeć jest czymś wyjątkowym.

 

 

Maria Sokołowska – Dzień kobiet jest pięknym dniem. Postanowiłam, że napiszę coś właśnie o kobietach tym razem. Piszę różne opowiadania, które czuję w swoim sercu, które są ważne. Może w przyszłości, jak się spełni moje marzenie, wydam je. Nie chcę zapeszać! Można powiedzieć, że piszę też dla siebie i dla Was – przedstawiam swoją historię..