Konferencja „Wyjście z Cienia” – publikacja

przez | 18 marca 2019

28 i 29 listopada 2018, 110 osób podczas konferencji i 75 osób w trakcie warsztatów „Wyszło z Cienia”. Zapytaliśmy Was o wrażenia dotyczące naszego spotkania:

„Elastyczność, otwartość, pozytywna energia.” Nowe spojrzenie”.
„Swoboda i serdeczność prowadzącego konferencję oraz dużo doświadczeń uczestników projektu”
„Sposób prowadzenia, żywy, z poczuciem humoru i jednocześnie merytorycznie sensowny”
„Dobra, swobodna atmosfera, sympatyczne osoby, w związku z tym dobre warunki do wypowiadania się.”

To tylko wybrane, z wielu pozytywnych opinii, które trafiły do nas po wydarzeniu.
Cieszymy się, że mogliśmy podzielić się z Wami naszymi refleksjami i zmotywować do dalszych działań oraz przemyśleń.???? Wierzymy, że trzy lata współpracy i międzynarodowego połączenia sił zaowocują poszukiwaniem nowych rozwiązań oraz wdrożeniem innowacyjnych metod, które mieliśmy okazję zaprezentować podczas konferencji oraz w naszej publikacji.

Zachęcamy do lektury publikacji pt.: „Wyjście z cienia – dobre praktyki edukacji dorosłych w obszarze włączenia społecznego” będącej podsumowaniem 3 letniej wędrówki w ramach międzynarodowego partnerstwa „Edu4 Adu”, w skład którego wchodzą: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Gdynia), Kofoeds Skole (Kopenhaga), *MVO Proxima (Spiska Nova Ves), Stowarzyszenie Solidarni Plus (Wandzin).
Wspólnie poszukiwaliśmy rozwiązań, metod i narzędzi, które pozwoliłyby na zwiększenie jakości oferty uczenia się i wsparcia w procesach włączania społecznego osób zagrożonych marginalizacją. Chcemy podzielić się z Wami naszymi refleksjami, doświadczeniem wynikającym ze wspólnie przebytej drogi. Publikacja pozwoli na zapoznanie się z problematyką w zakresie edukacji dorosłych i wsparcia społecznego. Będzie też okazją do poznania innowacyjnych metod, które z powodzeniem można wdrażać i stosować w swoich instytucjach i organizacjach.

Zapraszamy do wychodzenia z cienia być może rutyny i obawy przed zmianą w przestrzeń m.in.: inspiracji, nowych pomysłów, poszukiwań dobrych praktyk.
Osoby, które chcą otrzymać drukowany egzemplarz publikacji proszone są o kontakt na adres: i.karolewska@mopsgdynia.pl

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna w tym miejscu