Konferencja, warsztaty i spektakl – ostatnie wolne miejsca!

przez | 6 września 2018

Gorąco zapraszamy Państwa do udziału w obchodach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie.

W związku z tym, że na poszczególne wydarzenia pozostało jeszcze trochę wolnych miejsc, zdecydowaliśmy się na przedłużenie zapisów do dnia 12 września br. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.

Choroba psychiczna w rodzinie – mentalizacja w procesie zdrowienia, Bartosz Karczlista rezerwowa

Człowiek pod presją. Rola twórczości w zdrowieniu, Zbigniew Biegajło9 wolnych miejsc

Jak rozwinąć skrzydła ? I uniknąć diagnozy wypalenia, Ewa Fajfer13 wolnych miejsc

Osoba chorująca psychicznie: na ile bliska na ile daleka? – psychodrama, Roman Ludkiewicz7 wolnych miejsc

Spektakl Teatru Forum pt. „ Człowiek pod presją” Zbigniew Biegajło35 wolnych miejsc

 

Zapisy pod adresem:

Warsztaty: Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie, 18 WRZEŚNIA, wtorek, 09.00 -14.30

Konferencja Otworzyć bramy tolerancji. Jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie. Rodzina, wspólnota, dialog. 17 WRZEŚNIA, poniedziałek, 9:00 – 14:00

Spektakl Teatru Forum pt. ” Człowiek pod presją”, 18 września, wtorek, 12.30

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami osób prowadzących warsztaty:

Ewa Fajfer – Absolwentka Psychologii, Pedagogiki, Terapeutka I stopnia Psychologii Procesu (Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces), Improwizatorka. Współtworzyła pierwszą grupę improwizacyjną w Polsce (W Gorącej Wodzie Kompani), od tego czasu ciągle aktywnie improwizuje w wielu projektach. Nauczycielka improwizacji. Od paru lat tworzy autorskie programy szkoleniowe łączące trening

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbigniew Biegajło – Oligofrenopedagog, reżyser teatru dzieci i młodzieży (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu). Prowadzi warsztaty teatralne dla osób niepełnosprawnych, instruktorów i wolontariuszy. Uczestnik konferencji i festiwali w kraju i zagranicą dotyczących terapii przez teatr. Założyciel Teatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni. Współpracował z Teatrem Znak oraz Snów z Gdańska. Współzałożyciel Grupy Implus. W 2006 roku TVP2 wyprodukowała i wielokrotnie emitowała film dokumentalny pt: OBCEY pokazujący pracę zespołu BRO.

 

Bartosz Karcz Psycholog, wykładowca. Pracownik Zakładu Wspomagania Rozwoju Człowieka Uniwersytetu SWPS w Sopocie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdyni. Współpracuje Z Fundacją FOSA oraz Sopockim Centrum Integracji i Wsparcia Cudzoziemców oraz innymi organizacjami pozarządowymi i jednostkami edukacyjnymi. Zajmuje się psychoedukacją, prowadzi szkolenia i wykłady z zakresu wspierania rozwoju dzieci, młodzieży i seniorów; komunikacji i budowania zespołów. Zajmuje się tematyką rodziny, poprawy jakości życia wśród osób chorujących przewlekle.

 

 

 

 

Roman Ludkiewicz – specjalista psychiatrii, psychoterapeuta i superwizor PTP, terapeuta i trener psychodramy. Od wielu lat pracujący z osobami chorującymi na schizofrenię i ich rodzinami, m.in. w stowarzyszeniu „Przyjazna dłoń”.