Historia kilku myśli…

przez | 5 sierpnia 2021

“Od kilku tygodni budzę się z tymi samymi myślami w głowie…

Co robić? Co ja mam zrobić? Od czego zacząć? Tyle pytań, czy da się je jakoś ułożyć? Co jest ważne, a co mogę odpuścić…?

Sama nie dam sobie rady, tego jestem pewna… Nie potrafię… W internecie coś piszą, ale czy to o mnie?

Chyba wolałabym z kimś pogadać, niż tylko o tym czytać…

Wczoraj dostałam numer telefonu od przyjaciółki. Jakieś bezpłatny punkt. Jak to było…? W coś z punktem w nazwie…To było chyba na grupie na FB…Zaraz poszukam.

Mam. “W sam Punkt”, hmm, brzmi jak trafione w punkt dla mnie…Czyżby ten, kto to wymyślił, wiedział…?

Zadzwonię. Tak. Zadzwonię i zapytam, co dalej. Czy coś da się z tym zrobić… A może się nie da….Nie, nie będę tak myśleć. Po prostu zadzwonię. Tylko o co pytać? Od czego zacząć?  

Może tylko opowiem, co się ze mną dzieje. Z moimi myślami…

Już po. Zadzwoniłam. Nie było tak źle. Dostałam kontakt do specjalisty w moim miasteczku. Usłyszałam, że nie jestem sama ze swoim problemem… Że wiele osób doświadcza podobnych myśli. Nie jestem sama… Ta myśl dodała mi sił. Jutro zadzwonię pod numer, który dostałam i umówię się do psychologa.

Cieszę się, że zadzwoniłam. W głowie pojawiła się przestrzeń na nowe myśli. I jedną szczególną myśl. Można coś z tym zrobić. Nie jest tak źle, jak myślałam.

To była dobra decyzja.”

Jeśli czujesz i myślisz podobnie, jak autorka powyższych myśli…

Jeśli czujesz się zagubiony/zagubiona…

Jeśli masz mętlik w głowie i nie wiesz gdzie udać się po pomoc, zadzwoń do nas!

Punkt konsultacyjno-informacyjny “W sam Punkt” jest czynny 5 razy w tygodniu w różnych godzinach, po to abyś mógł/ mogła usłyszeć nas w dogodnej dla Ciebie porze.

Konsultanci/konsultantki “W sam Punkt” dyżurują pod numerem telefonu:

+48 572 685 422

Poniedziałek: 17-19
Wtorek: 17- 19
Środa:10-13
Czwartek: 10-13
Piątek: 17-19

Udzielane wsparcie jest bezpłatne.

Jeśli to Twój pierwszy telefon do tego typu punktu, pewnie zastanawiasz się, czy rozmowy musisz się jakoś przygotować? Jak to będzie wyglądało? Od czego zacząć?

Po drugiej stronie słuchawki czekają na Ciebie specjaliści terapeuci oraz asystenci zdrowienia, którzy poprowadzą Cię przez meandry rozmowy z empatią i zrozumieniem.
Wszelkie Twoje obawy przed pierwszą rozmową są naturalne i normalne. Ale pamiętaj, że po drugiej stronie słuchawki czeka na Ciebie zrozumienie i pokierowanie, co dalej.

Jeśli będzie taka konieczność, nasi specjaliści zadadzą dodatkowe pytania, po to by móc jak najlepiej wyjść na przeciw Twojemu problemowi czy sytuacji, z którą dzwonisz.

Jeśli nie będą potrafili odpowiedzieć na Twoją potrzebę na etapie pierwszej rozmowy, zaproponują drugą w dogodnym dla Ciebie czasie.

Nasi specjaliści dysponują bazą kontaktów do specjalistów i ośrodków w województwie pomorskim. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dotrzeć do różnych form wsparcia w Twoim miejscu zamieszkania. Często taka wstępna rozmowa może wyklarować konieczność dalszego kontaktu z konkretnym specjalistą. Wówczas zachęcamy do takiego kontaktu, aby podtrzymać już raz rozpoczęty proces wsparcia.

Zobaczysz, że już samo podjęcie decyzji o wykonaniu telefonu może podziałać terapeutycznie, a wykonanie telefonu do “W sam Punkt” może przyczynić się do podniesienia poczucia sprawstwa i wzięcia sprawy w swoje ręce.
Ważne, by pozwolić sobie na otwartość głowy i swoją decyzję prowadzić dalej przez zasugerowaną przez naszych specjalistów ścieżkę.


Proponowana przez nas oferta pomocy jest bezpłatna.

Działanie “W sam Punkt” jest częścią projektu „50 decybeli – edukacja i samopomoc w zakresie zdrowia psychicznego” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Więcej o aktywnościach naszego projektu można poczytać na naszym Fanpage’u na Facebooku https://pl-pl.facebook.com/otwartebramy.org/ oraz naszej www.

Zachęcamy do obserwowania!