Gdzie razem dolecimy? Spotkania grup samopomocowych STEROWIEC

przez | 15 października 2020

Sopocki Klub Ster przy Stowarzyszeniu na Drodze Ekspresji serdecznie zaprasza wszystkie osoby związane z Sopotem do udziału w warsztatach oraz grupie samopomocowej dla osób doświadczających depresji oraz zaburzeń depresyjno-lękowych. W ramach STERowca oferujemy spotkania dla młodzieży i młodych dorosłych. Aby zapewnić Wam jak najlepsze doświadczenie zaprosiliśmy do współpracy specjalistów którzy urozmaicą spotkania kreatywnie oraz merytorycznie.

„Jeżeli chcesz latać musisz pozbyć się rzeczy które Cię obciążają i ciągną w dół”

Grupa samopomocowa jest dobrowolnym zgromadzeniem osób, które doświadczają w swoim życiu podobnych trudności. Dzięki grupie możemy wspólnie pokonywać problemy, których doświadczamy. Możemy wymieniać się doświadczeniami, informacjami. Nadrzędnym celem jest pomoc samym sobie w kręgu osób dotkniętych takim samym problemem. Udział w grupie jest dobrowolny wymaga jednak aktywnej i trwałej współpracy.

Będziemy się poznawali, wspierali w pokonywaniu trudności, rozwijali nowe metody radzenia sobie z problemem, tworzyli nowe perspektywy, dodawali sobie wspólnie odwagi. Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Podczas jednej części odbędą się warsztaty z psychologiem, który zapozna nas z nowymi metodami radzenia sobie z problemami, podczas drugiej części spotkania będziemy mieli/ały okazję poznać się lepiej poprzez wspólne aktywności kreatywne.

Prowadzący:

 

Psycholog Bartosz Karcz:
Psycholog, wykładowca. Zajmuje się tematyką rodziny, poprawy jakości życia wśród osób chorujących przewlekle. Współpracuje z Pomorska Koalicją Na rzecz Zdrowia Psychicznego

Marysia i Natalia z Fali Nowej Kultury:

Marysia Pyrek – Prezeska Fundacji Fala Nowej Kultury. Aktualnie uczestniczy w projekcie Teatr i Edukacja 2020 organizowanym przez Teatr Szekspirowski w Gdańsku oraz Kuźni Liderów i Liderek Gdańskich NGO. Prowadzi zajęcia teatralne.

Natalia Królak – teatrolożka i animatorka zajęć kulturalnych, aktorka, reżyserka i performerka. Prowadzi zajęcia teatralne dla młodzieży, m.in. w Gdańsku i w Warszawie.

Dlaczego warto przyjść? Bo możesz łatwiej poradzić sobie z tym czego doświadczasz.
Jeżeli chorowałeś/aś bądź chorujesz na depresję lub zaburzenia depresyjno- lękowe to właśnie miejsce dla Ciebie.

Spotkamy się raz w tygodniu (środa) w Sopocie w godz. 17:00-20:15 w dniach: 4.11; 18.11; 25.11 oraz 2.12 (dokładne miejsce będzie podane po zapisaniu się na warsztaty)

Co zrobić żeby móc być częścią grupy samopomocowej?

Wystarczy zadzwonić lub wysłać maila i zgłosić chęć uczestnictwa.

Osoba do kontaktu:
Pola Kamińska tel: 691638291
p.kaminska@otwartebramy.org

Sterowiec - spotkania grup samopomocowych. szczegóły w tekście