Festyn Tolerancji – 11 września 2022 roku

przez | 5 września 2022

Festyn tolerancji odbywa się po Marszu #poGodność. Wydarzenia są inauguracją tegorocznej edycji kampanii Odmień Swoją Głowę. Marsz i festyn odbędą się 11 września 2022 roku w Sopocie. 

 

Kampania „Odmień Swoją Głowę” jest akcją społeczną, której głównym celem jest walka ze stereotypami i zmiana myślenia o osobach, które doświadczają kryzysu psychicznego. Według statystyk, co 4 z nas przeżywa bądź będzie przeżywał cierpienie psychiczne, dlatego tak ważne jest uświadamianie i edukacja społeczna. Motywem przewodnim w tym roku jest problematyka zdrowia psychicznego wśród młodzieży.

 

W tym czasie przygotowujemy się do Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2022, podczas których chcielibyśmy poruszyć tematykę zdrowia psychicznego, szczególnie kryzysów psychicznych, dyskryminacji i potrzeby włączenia osób cierpiących na zaburzenia psychiczne do społeczności lokalnej. Tegoroczna edycja będzie rozciągnięta w czasie między 11 września a 10 października. 

 

W ramach kampanii organizujemy takie wydarzenia jak: Festyn Tolerancji, Forum Samopomocy, Konferencja dotycząca zdrowia psychicznego wśród młodzieży, występy artystyczne oraz wiele więcej. Naszym celem jest edukacja i podniesienie świadomości społeczeństwa i mamy nadzieję, że nasza misja dotrze do szerokiego grona społeczności. 

 

Kampania realizowana jest w ramach otwartebramy.org czyli Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Misją  koalicji jest poprawa sytuacji i jakości życia osób doznających problemów ze zdrowiem psychicznym, a także ich rodzin poprzez wprowadzanie przyjętych rozwiązań legislacyjnych oraz poszukiwanie i wdrażanie nowych innowacyjnych przedsięwzięć. W skład koalicji wchodzą organizacje z pomorza, które na co dzień zajmują się tematem zdrowia psychicznego. 

 

Nasz festyn jest wyjątkowym miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Od edukacji, przez strefy odpoczynku, aż do performance’ów artystycznych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie  scena muzyczna. Gwarantujemy odpoczynek  w strefie chillu z muzyką w tle oraz możliwością wypicia dobrej lemoniady i kawy.

W tym roku na naszej scenie zagoszczą: 

Blue May 

To zespół składający się z 4 muzyków z trójmiasta i okolic. Ich muzykę można określić jako „soft rock”, a w swoim różnorodnym repertuarze mają między innymi utwory takie jak „Kocham Cię kochanie moje” i  „Lipstick on the glass”.

 

Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury Luzinie 

Została założona w 2000 r. Jej kapelmistrzami byli kolejno Franciszek Kunikowski, Jan Suchecki i Wojciech Brzozowski. Działalność zespołu skupiona jest wokół uświetniania uroczystości gminnych, udziału w festynach, pielgrzymkach i innych uroczystościach kościelnych. Orkiestra Dęta GOK Luzino występowała m.in. w Operze Leśnej w Sopocie i gminie Stolzenau w Niemczech. Repertuar orkiestry obejmuje utwory różnych stylistyk, a ostatnio koncentruje się wokół muzyki francuskiej, latynoamerykańskiej i filmowej. Obecnie kierownikiem muzycznym.

 

Feeria

Zespół  powstał w 2016 roku za sprawą Dawida Walkusza i Macieja Cimaszkiewicza. Nazwa zespołu oznacza bogactwo i różnorodność mieniących się barw, pulsujących świateł lub wibrujących dźwięków, co idealnie komponuje się z muzyką, którą grają (Psychodeliczny Grunge, Neo-Psychedelia, Alt. Rock). Zespół zaczął aktywne działanie z wewnętrznych pobudek artystycznych po ich wcześniejszym projekcie, który miał formę czysto ironiczną. Charakteryzuje go indywidualne brzmienie kreowane produkcją domową. Od 2019r. dołączył do nich Michał Morawski, Marcin Kunda i Adam Stiller.

 

Z niecierpliwością czekamy na koncerty! Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami! 🙂