Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2022

przez | 22 sierpnia 2022
Kolejna edycja Dni Solidarności z Osobami chorującymi Psychicznie przed nami!
Kampania „Odmień Swoją Głowę” jest akcją społeczną, której głównym celem jest walka ze stereotypami i zmiana myślenia o osobach, które doświadczają kryzysu psychicznego. Według statystyk, co 4 z nas przeżywa bądź będzie przeżywał cierpienie psychiczne, dlatego tak ważne jest uświadamianie i edukacja społeczna. Motywem przewodnim w tym roku jest problematyka zdrowia psychicznego wśród młodzieży. Podczas Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2022,  chcielibyśmy poruszyć tematykę zdrowia psychicznego, szczególnie kryzysów psychicznych, dyskryminacji i potrzeby włączenia osób cierpiących na zaburzenia psychiczne do społeczności lokalnej. Tegoroczna edycja będzie rozciągnięta w czasie między 11 września a 10 października.
W tym roku podczas kampanii czeka na Państwa:
📍 Marsz #poGodność w Sopocie
📍 Festyn Tolerancji
📍 VI Forum Samopomocy
📍 Popołudnie na Chrzana
📍 Giełda pracy
📍 Warsztat „Narzędzia kliniczne w pracy socjalnej”
📍 Konferencja „Jak przeżyć dorastanie i nie zwariować?”
📍 Slam Poetycki w Gdyni
📍 Spotkanie perspektyw 3 Psychiatrów
📍 DonKichot Academy
📍 Dni Solidarności w Kościerzynie!
*Wydarzenia są otwarte oraz bezpłatne. Na niektóre wydarzenie obowiązuje rezerwacja miejsc.
Naszym celem jest edukacja i podniesienie świadomości społeczeństwa i mamy nadzieję, że nasza misja dotrze do szerokiego grona społeczności.
Kampania powstała w ramach stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji, które funkcjonuje od 2004 roku. Nadrzędną misją stowarzyszenia jest zmiana świadomości i rzeczywistości społecznej, wsparcie osób doświadczających kryzysu psychicznego i osób z niepełnosprawnościami oraz animacja aktywności obywatelskiej. Nasze działania zmierzają do rozwoju lokalnego. Kierujemy się empatią i chęcią pomocy wszystkim członkom społeczności.
Kampania realizowana jest w ramach otwartebramy.org czyli Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Misją koalicji jest poprawa sytuacji i jakości życia osób doznających problemów ze zdrowiem psychicznym, a także ich rodzin poprzez wprowadzanie przyjętych rozwiązań legislacyjnych oraz poszukiwanie i wdrażanie nowych innowacyjnych przedsięwzięć. W skład koalicji wchodzą organizacje z pomorza, które na co dzień zajmują się tematem zdrowia psychicznego.
Zapraszamy na naszą stronę internetową, by poznać nasze działania, zespół oraz wszelkie informacje: odmienswojaglowe.org ekspresja.org