Pomorski Tydzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2016

przez | 16 sierpnia 2016

Pomorski Tydzień Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego serdecznie zaprasza na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się w dniach 18- 23 września 2016 r.

Obchody są wydarzeniem informacyjno-edukacyjnym, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie chorób psychicznych – w szczególności schizofrenii oraz przybliżenie problematyki związanej z sytuacją osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. Dzięki edukacji możliwa jest poprawa społecznego odbioru i pogłębienie tolerancji względem osób chorujących psychicznie.

Dni Solidarności rozpoczną się 18 września 2016 r.na Placu Przyjaciół Sopotu, gdzie funkcjonować będzie Trójmiejski Punkt Informacyjny z ofertami wsparcia dla osób i rodzin doświadczających kryzysów psychicznych. O godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

W trakcie Dni Solidarności odbędzie się konferencja i warsztaty: pt: „Otworzyć Bramy Tolerancji jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie”, które odbędą się w Gdańsku i Gdyni w dniach 19-20 września br. Pełny program Dni Solidarności znajdą Państwo na www.otwartebramy.org

Zapraszamy do polubienia fanpejdża Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego https://www.facebook.com/otwartebramy.org/ oraz włączenia do kampanii: „Odmień swoją głowę – schizofrenia – nie oceniaj”.

To tylko niektóre z propozycji Pomorskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego.
Zapoznaj się z wydarzeniami i szczegółowym programem.

Do pobrania:

Program
Plakat
Informacja o konferencji i warsztatach
Formularz zgłoszeniowy