Zaproszenie na webinar : „Wstęp do Podejścia eCPR – holistyczne, pełne nadziei i wzmacniające podejście”

przez | 2 czerwca 2020
Wstęp do EMOCJONALNEGO CPR (eCPR)
w czasie webinaru dowiesz się czym jest program edukacyjny eCPR

 

Czwartek, 4 czerwca 2020 r., godz  16.00-17.30
zarejestruj się o 15:50

nie zwlekaj – ograniczona ilość miejsc!
ID spotkania: 922 0078 5070
webinar będzie tłumaczony na język polski

Program edukacyjny eCPR to holistyczne,
pełne nadziei i wzmacniające podejście
którego celem jest nauczenie ludzi pomagania innym w kryzysie emocjonalnym

eCPR opiera się na zasadach, które są wspólne dla wielu podejść wspierających. Został opracowany przy udziale różnorodnej kadry uznanych liderów z całych Stanów Zjednoczonych, którzy sami nauczyli się wychodzić z kryzysów emocjonalnych. W tych niepewnych czasach posiadanie zdolności do udzielania emocjonalnego wsparcia jest kluczowe. eCPR jest programem psychoedukacji stworzonym w celu uczenia ludzi w jaki sposób towarzyszyć osobom przechodzącym przez kryzys poprzez trzy kroki:

C = nawiązanie więzi,
P = wzmacnianie
R = rewitalizację.

Dzięki eCPR uczymy się, że ludzie w kryzysie emocjonalnym wyrażają swoje uczucia jako formę komunikacji, którą należy rozumieć, a nasze podejście zakłada, że ludzie starają się poradzić sobie z doświadczeniem wykraczającym poza ich bieżącą zdolność do skutecznego zarządzania. Im szybciej zaczniemy wspierać osobę w kryzysie emocjonalnym, tym bardziej prawdopodobne jest, że osoba ta w pełni i szybko wróci do życia w społeczności.

Link do webinaru

Prowadzący:

dr Daniel Fisher (Boston USA)

Cel życiowy Dana wynika z jego przeżywanego życia po wyleczeniu ze schizofrenii, co zainspirowało go do poświęcenia się pomaganiu innym w odnalezieniu głosu i odzyskaniu zdrowia. Uzyskał tytuł doktora i ukończył rezydencję psychiatrii w Harvard Medical School i przez 30 lat praktykował jako psychiatra społeczny z certyfikatem zarządu. W 1992 r. Był współzałożycielem finansowanego ze środków federalnych National Empowerment Center i pełni funkcję dyrektora wykonawczego. Był komisarzem Prezydenckiej Nowej Komisji Wolności ds. Zdrowia Psychicznego, 2002-03.

 

mgr Caitlin Fisher (Berlin)

Caitlin to były zawodowy piłkarz, który stał się działaczem na rzecz płci i organizatorem społeczności. Prowadzi badania ruchowe i wyniki w zakresie prezentacji (re) płci, ucieleśnionego oporu i elementów wspólnych, a obecnie jest zaangażowana w integrację eCPR z ruchem i ciałem. Ma tytuł magistra w dziedzinie płci (London School of Economics) oraz licencjat z antropologii biologicznej (Harvard University).